Чим корисне купання в морі при вагітності?
Плавання – це вид фізичної активності, який корисний і необхідний для кожної жінки при надії. Зважаючи на сучасний спосіб життя багато майбутніх мам працюють сидячи увесь день, майже не рухаються і мало гуляють на свіжому повітрі. І плавання в цьому випадку є корисним і безпечним видом активності. Оскільки озера та інші невеликі водойми не вирізняються чистотою, море – це оптимальний варіант для зміцнення здоров'я. Це думка сучасних гінекологів. Тепле повітря з солоними парами, плавання і чиста морська вода забезпечують такий вплив:
• зміцнюють імунітет;
• позитивно впливають на органи дихання;
• також плавання покращує метаболізм;
• тонізує жіночі органи, запобігаючи розвитку набряків, анемії, гестозу;
• плавання разом з корисним морським повітрям насичує кров киснем, забезпечуючи необхідний рівень гемоглобіну.
З огляду на всі ці позитивні моменти лікарі не забороняють жінкам плавати в морі при вагітності. Заборона виникає лише в разі серйозних протипоказань або ж при наявності ускладнень. При нормальному перебігу вагітності гінекологи дозволяють відпустку на морі, але за умови дотримання всіх правил.
Позитивні зміни
Купання в морі здатне покращити будь-який жаркий день. Це відмінний спосіб врятуватися від спеки і поліпшити самопочуття. Плавання допомагає:
• віднайти легкість і позбутися втоми;
• усунути напругу;
• полегшити стан ніг при варикозному розширенні вен;
• збагатити тіло йодом, який присутній в складі морської води.
Крім того морська вода сприятливо впливає на шкірний обмін, покращуючи його на 25%. Купання в морі - це також приємний масаж, який тренує м'язи. Відзначимо, що тренування м'язів в області живота позитивно позначиться на процесі родової діяльності.
Особиста безпека
Незважаючи на позитивні аспекти, негативні моменти також присутні. До них потрібно підготуватися заздалегідь. Враховуйте, який тип дна на обраному курорті - він буває кам'янистим, кораловим або пісочним. Виберіть заздалегідь зручне взуття, яке допоможе запобігти пошкодженням ніг. Обираючи місце для відпочинку також враховуйте особливості фауни - деякі види отруйних риб або медузи небезпечні для майбутньої мами і їх наявність обов’язково призведе до ускладнення відпустки.
Важливий момент - температура води. Існує ймовірність переохолодження, тому не купайтеся в занадто холодній воді. Лікарі радять вагітним плавати тільки за умови, що вода досягає температури в двадцять градусів. Погіршення погодних умов призведе до охолодження води, тому в цей період утримайтеся від купань, і дочекайтеся значного потепління. Пам'ятайте, що навіть перебування на пляжі і морське повітря вже корисні та сприятливо позначаться на розвитку плоду. Крім того, варто дотримуватися таких правил безпеки:
• рівномірно розподіляйте навантаження - НЕ запливайте занадто далеко, адже становище зобов'язує не навантажувати себе. Перебуваючи у воді, ви можете різко відчути втому, після чого потрібно відразу ж вийти на берег і відпочити;
• робіть перед купанням невелику розминку - розтирання литок, згинання та розгинання ніг, підйом навшпиньки. Це потрібно для того, щоб не відчути судоми, які у вагітних виникають часто через брак кальцію і магнію;
• плавайте у компанії - перебуваючи у морі потрібно, щоб з майбутньою мамою завжди поруч знаходилась близька людина, здатна при необхідності надати їй допомогу.
При дотриманні простих правил відпочинок на морі - вкрай корисний. Плавання - це відмінна можливість зміцнити здоров'я, підтримувати органи дихання і тримати м'язи в тонусі. Крім цього купання в морі - це можливість позбавитись втоми і напруги, а також повноцінно відпочити і отримати заряд бадьорості та енергії, яких вистачить до самих пологів.
Таким чином, відповідь на питання чи можна вагітним купатися в морі - очевидна. Якщо вагітність протікає без ускладнень і проблем, то лікар, безсумнівно, схвалить плани на відпочинок. Уважно дотримуйтеся всіх рекомендацій, застосовуйте поради лікаря, слухайте свого малюка і тоді ви проведете час з користю, як для себе, так і для дитини.