34 тиждень: як розвивається двійня
На 34 тижні вагітності двійня набирає необхідну вагу, шкіра стає більш блідою і гладенькою, налагоджується робота життєво важливих систем організму. Тому, якщо пологи почнуться передчасно й малюки з'являться на світ раніше терміну, найімовірніше, все обійдеться без ускладнень.
Вага двійні на 34 тижні вагітності становить від 1900 до 2050 г. Ріст приблизно 43-44 см. Діти активно вчаться дихати носиком, вдихаючи й видихаючи навколоплідні води.
Серцево-судинна система продовжує активно формуватися. При цьому частота серцебиття плода на цьому терміні 120-140 ударів на хвилину, тобто майже у 2 рази перевищує пульс дорослої людини.
У малюків з'являються періоди активності та спокою: коли жінка відпочиває або мало рухається, крихітки починають штовхатися й «танцювати бугі-вугі», а коли майбутня мама активна, то близнюки поводяться тихенько. Такі зміни діяльності готують діток до чергування сну й бадьорості.
У двійні на 34 тижні вагітності вже формується свій обмін речовин, незалежний від плаценти. Організм сам виробляє деяку кількість гормонів росту, щитоподібної залози, надниркових залоз, підшлункової залози та ферментів. Уже на цьому терміні багато близнюків з'являється на світ. Крихітки досить розвинені, щоб пологи пройшли без ускладнень.
Як почувається майбутня мама
До 34 тижня вагітності двійнятами жінки набирають від 16 до 24 кг. Цифра варіюється залежно від комплекції, генетичної схильності та раціону майбутньої мами.
Хоча за багатоплідної вагітності кожен з малюків трохи менше, ніж за одноплідної, все ж материнський організм відчуває підвищене навантаження. Тому вагітність на 34 тижні двійнятами часто супроводжується дискомфортом:
- печія, відчуття тяжкості в шлунку після прийняття їжі, нудота;
- біль у спині та попереку;
- утруднене дихання як наслідок посиленого тиску матки на грудну клітку;
- набряклість і оніміння кінцівок;
- можливі дискомфортні відчуття в області лобкової кістки або запалення м'язів лонного зчленування;
- тренувальні перейми;
- можуть посилитися проблеми із запорами;
- порушення сну: доводиться часто вставати в туалет і складно прийняти зручну позу на ліжку.
Читайте також: Набряки при вагітності: що робити майбутній мамі?
Порада
Щоб спати було більш комфортно, придбайте подушку для вагітних. Завдяки своїй незвичайній формі вона допоможе розслабитися в позі сидячи або лежачи та зменшить тиск матки на внутрішні органи й хребет.
Можливо, відчуття на 34 тижні вагітності двійнятами не надто приємні, але боятися не варто. Це реакція вашого організму на посилене навантаження. У передпологовий період важливо більше часу приділяти своєму здоров'ю, прислухатися до себе:
- Регулярно відвідуйте свого лікаря і виконуйте його рекомендації.
- Більше відпочивайте, не перевантажуйте своє тіло.
- Займайтеся тим, що допомагає розслабитися: медитуйте, вишивайте, практикуйте йогу для вагітних, читайте, слухайте улюблену музику.
Читайте також: Філософія Сходу
- Приділіть увагу собі: сходіть на стрижку або манікюр, запишіться релаксаційний на масаж для вагітних. Пам'ятайте — ви прекрасні в очікуванні дива!
- Більше спілкуйтеся з друзями та близькими, не бійтеся обговорювати проблеми, свої почуття та емоції. Вагітність і пологи — це дуже бентежливий процес, тому підтримка близьких зараз вкрай необхідна.
Ще один дуже важливий етап підготовки: вибір пологового будинку та лікаря, який допоможе малюкам з'явитися на світ, знайомство з правилами установи. Подбайте про це заздалегідь, щоб уникнути метушні та хвилювань згодом. Обговоріть з фахівцями, порадьтеся з подругами, які вже народжували, і складіть список необхідних в пологовому будинку речей і складіть їх в окрему сумку. Також дізнайтеся, які документи вам знадобляться, і покладіть їх на видне місце, щоб під час переймів швидко відшукати.
34 тиждень вагітності двійнятами — непростий період, але пам'ятайте: зовсім скоро ви побачите милі личка своїх крихіток!
Статті до теми:
Ознаки початку пологів: сигнали тіла